Miasto bezpłatnie udostępniło teren oraz korzystanie z energii elektrycznej pod uruchomienie na parkingu MOSiR przy ul. 17 Stycznia mobilnego punktu pobrań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Będzie on dostępny od 5 listopada, 7 dni w tygodniu, od 8.00 do 12.30. Wymazy wykonywała będzie firma Corten Medic.

W dedykowanym punkcie diagnostyki COVID-19 w Ciechanowie będą realizowane dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające cząstkę koronawirusa w organizmie. Badania będą realizowane przede wszystkim bezpłatnie dla osób wskazanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, sanepid lub lekarza POZ. Z testów można będzie także skorzystać również komercyjnie.

Na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. 17 stycznia został już rozstawiony namiot do pobrań. Personel medyczny oraz wszystkie materiały niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie punktu zapewnia firma wykonująca badania.

Punkt pobrań będzie czynny codziennie w godzinach 8.00-12.30. Telefon kontaktowy: 226 020 997.

Na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran dostępne są aktualne zalecenia dotyczące przygotowania się do badania. Informacji udziela także sanepid i lekarz kierujący pacjenta.

Do mobilnego punktu pobrań należy udać się najlepiej własnym środkiem transportu. W drodze na badanie i z powrotem należy też zachować zasady dystansu społecznego. Aby wykonać badanie należy mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz długopis.

Wyniki badań wykonywanych na zlecenie NFZ, sanepidu lub lekarza POZ będą możliwe do odbioru na stronie wskazanego przez personel laboratorium. Pacjent otrzyma indywidualny kod bezpośrednio po badaniu. Aktualnie czas oczekiwania na wyniki to 48-96 godzin.

Osoby, które nie posiadają zlecenia na badanie będą mogły wykonać je komercyjnie. Płatnie będzie można wykonać dwa typy testów:

  • tzw. szybki test kasetkowy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 (materiał pobierany do badania to krew z palca), którego wynik będzie znany już po 6-10 minutach; koszt to 69 zł;
  • test molekularny (genetyczny) wykrywający RNA wirusa, który weryfikuje obecność koronawirusa w organizmie (materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli); w tym przypadku wynik będzie dostępny po minimum 48 godzinach; cena to 449 zł.

Na badania komercyjne pacjent powinien przyjść z potwierdzeniem płatności przez stronę internetową www.cortenmedic.pl/corten-store.

Skip to content