Informujemy, iż z uwagi na stan epidemii oraz panujące ograniczenia w tym roku nie odbędą się oficjalne uroczystości obchodów 16. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dnia Flagi oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Początek maja to czas wielu wydarzeń. W ubiegłym roku w Ciechanowie można było uczestniczyć w pikniku europejskim, koncercie na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich czy obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizowane były także okolicznościowe wydarzenia kulturalne i sportowe. Z uwagi na obowiązujący w kraju stan epidemii, w tym roku obchody zostaną ograniczone.

W godzinach porannych 3 maja władze miasta złożą kwiaty pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej na placu Kościuszki oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w imieniu społeczności całego miasta, bez udziału innych delegacji.

Wartę przy pomniku POW tego dnia pełnić będą uczniowie ciechanowskiej szkoły mundurowej  – I LO PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych.

Msza Święta w intencji Ojczyzny odbędzie się w Kościele Św. Tekli o godzinie 13.00.

W weekend majowy tradycyjnie na terenie miasta zostaną wywieszone flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej.

Skip to content