Na placu Jana Pawła II odbędzie się „Świąteczny Kiermasz Rozmaitości”. Od 11 do 13 grudnia będzie można zakupić bożonarodzeniowe upominki, ozdoby, rękodzieło, wyroby garmażeryjne oraz choinki.

Pomimo wprowadzonych przez rząd ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się wyjątkową, przedświąteczną atmosferą i zrobić zakupy na świeżym powietrzu także w tym roku. Miasto nie może zorganizować jarmarku i miejskiej wigilii, w znanej z poprzednich lat formie, ale w odpowiedzi na wniosek przedsiębiorców został im udostępniony teren przed ratuszem, gdzie zorganizowany zostanie kiermasz ze świątecznym asortymentem. Miasto udostępniło nieodpłatnie teren pod organizację wydarzenia, aby wesprzeć przedsiębiorców, którzy w okresie pandemii tracą dochody.

Od piątku 11 grudnia do niedzieli 13 grudnia na placu przed ratuszem będzie można kupić m.in. rękodzieło, tradycyjne wyroby garmażeryjne, produkty regionalne, wyroby biżuteryjne z bursztynem, ozdoby świąteczne i słodycze. Dla dzieci atrakcją będzie prawdziwa kuźnia – drewniane stoisko kowala. Dostępne będą także bożonarodzeniowe drzewka, które jednocześnie ozdobią teren kiermaszu. Wydarzenie będzie zorganizowane przez przedsiębiorców z uwzględnieniem wszystkich aktualnych przepisów sanitarnych.

Planowana jest obecność do 30 wystawców. Domki z asortymentem będą rozstawione na placu Jana Pawła II tak, aby nie kolidowały ze strefą parkingową. Ich montaż rozpocznie się 10 grudnia.

Organizatorem kiermaszu jest firma Tutu Krzysztof Tutaj, która od 10 lat zajmuje się obsługą oraz organizacją staropolskich jarmarków.

Tegoroczne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa znacząco wpływają na sytuację małych przedsiębiorców, szczególnie tych, którzy w okresie przedświątecznym mogli liczyć na większy zbyt w handlu. Rząd zawiesił też m.in. działalność placówek kultury, w tym COEK Studio, który organizował ciechanowski jarmark. Aktualnie obowiązujące przepisy zabraniają również organizacji corocznej miejskiej wigilii dla mieszkańców, na której gromadziło się kilka tysięcy osób.

Przedświąteczna atmosfera zagościła w Ciechanowie już kilka dni temu. W mieście można podziwiać okolicznościowe iluminacje. W tym roku wcześniej niż zazwyczaj światłem lampek rozbłysły główny miejski plac przed ratuszem i ul. Warszawska, gdzie kolorowym lampkami ozdobione zostały korony latarniowe na słupach oraz cały reprezentacyjny deptak w centrum miasta. Świąteczna iluminacja pojawiła się także na Zamku Książąt Mazowieckich, podświetlona jest też wieża ciśnień przy Parku Nauki Torus. Przed ratuszem stanęła też miejska choinka.

Skip to content