Od 27 czerwca rozpoczyna się sezon kąpielowy. Pływać oraz wypoczywać będzie można zarówno na Krubinie, jak i na basenie odkrytym. Nową atrakcją obiektu przy ul. Kraszewskiego będzie wodny tor przeszkód. To również kolejny rok z bezpłatnymi kajakami i rowerami wodnymi na Krubinie. Z kolei kryta pływalnia dla uczniów ciechanowskich szkół podstawowych będzie dostępna bezpłatnie przez całe wakacje.

W mieście od soboty 27 czerwca udostępnione będą kąpielisko na Krubinie oraz basen odkryty przy ul. Kraszewskiego, a w związku z tym w godzinach ich funkcjonowania nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy WOPR. Na terenie obiektów zostaną zorganizowane punkty gastronomiczne.

Tegoroczną nową atrakcją odkrytego basenu miejskiego będzie wodny tor przeszkód. To rozkładany, modułowy, nadmuchiwany plac zabaw. Zabawy w wodzie będą urozmaicone przez możliwość korzystania z toru składającego się m.in. z rampy o wymiarach 2 x 2 m, pływającej drabinki o długości 6 m, zjeżdżalni o długości 6 m, 6 metrowego „ronda”, elementu do wspinaczki oraz wieży do skakania ze zjeżdżalnią. W trakcie sezonu planowane jest przeniesienie modułów na wybrany okres na kąpielisko Krubin. O montażu wodnego toru przeszkód zdecydowali mieszkańcy podczas głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z kolei w ubiegłym roku basen odkryty został wyposażony w 10-metrową zjeżdżalnię.

Odkryty basen przy ul. Kraszewskiego będzie czynny codziennie, w godz. 11.00-19.00. Bilet normalny kosztuje 5,40 zł, ulgowy 3,25 zł, upoważnia do jednorazowego wejścia.

Na kąpielisku Krubin wypoczywać można na szerokiej piaszczystej plaży, spacerować po wyremontowanym pomoście, nowych alejkach, można też pograć w siatkówkę na wybudowanym boisku. Korzystać można ze stołów piknikowych, żagli przeciwsłonecznych, a dla dzieci do dyspozycji są urządzenia zabawowe. Na początku lipca użytku udostępnione będzie także kolejne, urządzenie zabawowe dla najmłodszych. W ramach realizowanej z Budżetu Obywatelskiego inwestycji wykonany został montaż zestawu zabawowego z czterema kwadratowymi wieżami, przejściem rurowym, drewnianym pomostem, trapami wejściowymi, liczydłem oraz grą w kółko i krzyżyk. Trwa też montaż elementów małej architektury (ławek i koszy).

W soboty i niedziele na Krubinie mieszkańcy Ciechanowa będą mogli bezpłatnie wypożyczać kajaki oraz rowery wodne. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, kapoki i urządzenia będą na bieżąco, po każdym użyciu odkażane.

Kąpielisko Krubin będzie funkcjonowało codziennie w godz. 11.00-19.00.

Od soboty ruszy też kolejny sezon kajakowy na Łydyni. Kajaki na Łydyni to realizacja ogólnomiejskiego projektu obywatelskiego. Bezpłatne spływy dla mieszkańców Ciechanowa będą organizowane w każdy wakacyjny weekend. Ponad 4-km trasa rozpoczyna się w pobliżu ul. Rybnej i prowadzi do ul. Augustiańskiej. Czas spływu uzależniony będzie przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina. Do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych. Aby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do WOPR (tel. 515 967 238). Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

W tym roku w okresie wakacji wszyscy uczniowie ciechanowskich szkół podstawowych będą uprawnieni do korzystania bezpłatnie z krytej pływalni przy ul. 17 Stycznia.

Skip to content