Plac zabaw przy ul. Wesołej będzie miał wymienianą nawierzchnię. Zostanie tam zamontowana bezpieczna dla dzieci, kolorowa nawierzchnia poliuretanowa z syntetycznego kauczuku.

Jest to zwycięski projekt na osiedlu „Kwiatowe” w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

W tym roku miasto zmodernizowało i wzbogaciło już 6  przestrzeni rekreacyjnych dla najmłodszych. W czasie stanu epidemii cały czas trwają różne prace remontowo-inwestycyjne. Gruntowny remont przeszły 4 place zabaw na terenie miejskich przedszkoli (nr 1, nr 4, nr 5 i nr 8). Ponadto zmodernizowano kącik zabawowy oraz sportowy na osiedlu Zachód oraz przestrzeń do zabaw pomiędzy ul. K. Szwanke i J. Reutta

Najmłodsi mieszkańcy miasta, po zniesieniu obostrzeń sanitarnych, będą mogli korzystać z nowoczesnych zestawów edukacyjno-rekreacyjnych o dużych gabarytach, umożliwiających korzystanie z urządzeń wielu dzieciom jednocześnie, zawierających m.in. wieże, zjeżdżalnie, pomosty, tunele, trapy do wspinaczki, tablice, liczydła i inne elementy o charakterze edukacyjnym. Na placach pojawiły się też nowe karuzele, huśtawki, słupy z koszami do gry, kiwaki sprężynowe, pająki do wspinaczki oraz ławki i piaskownice.

Na ten moment nadal obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw.

Skip to content