W ramach akcji #zostańwdomu miasto wraz z Miejską Biblioteką Publiczną organizują nietypowy projekt dla najmłodszych. Dzieci mieszkające w Ciechanowie będą mogły wspólnie nagrać audiobook. Zapisy już się rozpoczęły. Wstęp do audiobooka przeczyta prezydent Ciechanowa.

Od dziś startują zapisy dzieci do akcji „Miejski audiobook”. Z 24 plików dźwiękowych od  młodych mieszkańców Ciechanowa złożone zostanie nagranie. To pierwszy taki projekt w Ciechanowie, mający propagować czytelnictwo.

W nagraniu audiobooka wezmą udział pierwsze 24 osoby, które wyślą zgłoszenie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miasta https://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/miejski_audiobook. Zgłoszenie jest proste, a jego wypełnienie zajmuje kilka minut. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 kwietnia. Dzieci uczestniczące w projekcie otrzymają także gadżety z logo miasta.

Każde z 24 dzieci otrzyma drogą e-mailową plik z zeskanowaną, wybraną częścią książek autorstwa Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. To bardzo lubiane przez najmłodszych, barwne i humorystyczne historie, które rozwijają wyobraźnię dzieci.

Otrzymane e-mailem teksty trzeba będzie przeczytać i nagrać, a następnie odesłać mailem zwrotnym do Urzędu Miasta.

Na czas zamknięcia placówek oświatowych w okresie od 16 marca uczniowie, którzy pozostają w domach mają możliwość korzystania z oferty edukacyjnej przygotowanej przez miasto i jednostki zajmujące się kulturą oraz edukacją. W ramach akcji „#zostanwdomu” dzieci mogą korzystać z propozycji przygotowanych przez Park Nauki Torus, COEK Studio, Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną. Propozycje aktywności edukacyjnych dostępne zdalnie to także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Skip to content