Realizowana jest kolejna forma wsparcia ze strony miasta dla ciechanowskiego szpitala. W części Hotelu Olimpijskiego, zarządzanego przez MOSiR, powstanie specjalna strefa izolacji dla personelu medycznego w związku z pandemią koronawirusa.

 W stworzonym izolatorium, na podstawie porozumienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie oraz Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pracowników szpitala oddane zostaną 22 pokoje hotelowe, każdy z oddzielnym węzłem sanitarnym.

W bezpieczny sposób wydzielono strefę izolacji, obejmującą wyłącznie pokoje na 1 i 2 piętrze budynku, do których można dostać się wyłącznie oddzielnym od głównego wejściem.

Obsługa izolatorium oraz opieka medyczna będą zapewnione przez Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie. Szpital zapewni także: niezbędne środki higieniczne, pościel, wyżywienie dla przebywających w izolatorium oraz sprzątanie pomieszczeń. Także środki ochrony osobistej dla obsługi izolatorium zostaną zapewnione przez szpital. Koszty funkcjonowania samego obiektu pozostaną po stronie MOSiR.

Służby sanitarne skontrolują stan przygotowania obiektu do pełnienia nowej funkcji przed jego udostępnieniem.

To już kolejna inicjatywa w ramach działań władz miasta, która wpisuje się w pomoc dla ciechanowskiej placówki w okresie pandemii. W ubiegłym tygodniu prezydent podpisał zarządzenie, na mocy którego 150 tys. zł z budżetu miasta trafiło na rzecz szpitala. Ponadto miasto przekazało 2 tys. maseczek typu FFP2 i chirurgicznych. Przekierowano także na konto szpitala środki od zarządów osiedli w wysokości ponad 53 tys. zł. Szpital wsparło także pięć miejskich spółek: PEC, PUK, ZWiK, TBS i ZKM, przekazując na zakup podstawowego sprzętu ochrony osobistej 50 tys. zł.

Skip to content