Osoby potrzebujące pomocy w związku z zachorowaniem na COVID-19 lub objęte kwarantanną mogą liczyć na pomoc ze strony miasta. Cały czas działa „Pogotowie zakupowe”. MOPS wspiera ciechanowian w kwestii zakupu leków oraz załatwiania najpilniejszych spraw urzędowych. Z kolei inna miejska spółka – PUK świadczy usługę odbioru odpadów z gospodarstw objętych izolacją.

Liczba chorujących na COVID-19 w izolacji domowej szybko wzrasta, coraz więcej osób zostaje też objętych kwarantanną. Brak możliwości wyjścia z domu w tym okresie rodzi dla wielu mieszkańców problem w zakresie zaopatrywania się w leki, artykuły żywnościowe pierwszej potrzeby, czy też sposobu bezpiecznego pozbywania się odpadów z gospodarstwa domowego. Pomoc można uzyskać od miasta.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nieprzerwanie od marca br. świadczy pomoc w dokonywaniu i dostarczaniu zakupów dla osób potrzebujących. Mogą z niej skorzystać osoby objęte kwarantanną lub izolacją, które nie mają możliwości uzyskania pomocy od rodziny i najbliższych oraz seniorzy.

Aby uzyskać pomoc „Pogotowia zakupowego” należy zadzwonić do MOPS pod numer tel. 23 672 20 91 wew. 29 lub 24 lub na telefon komórkowy: +48 728 475 989 oraz podać: imię, nazwisko, numer telefonu i listę najpotrzebniejszych podstawowych produktów. Zakupy można telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00. Termin realizacji jest ustalany indywidualnie.

Zgodnie z wytycznymi sanepidu osoby przebywające w izolacji domowej nie mogą wyrzucać swoich odpadów do zbiorczych koszy. W celu ustalenia indywidualnego terminu odbioru odpadów należy kontaktować się z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych pod nr tel. 23 672 22 42.

W Ciechanowie w pomoc dla mieszkańców związaną z epidemią zaangażowanych jest 22 pracowników socjalnych oraz 22 opiekunów środowiskowych, którzy na bieżąco angażują się w świadczenie jej dla ciechanowian.

Skip to content