W Ciechanowie od poniedziałku 23 marca ruszy akcja pomocy w dokonywaniu i dostarczaniu zakupów dla osób potrzebujących. Na pomoc w ramach „Pogotowia zakupowego” będą mogli liczyć seniorzy, samotni rodzice oraz osoby niepełnosprawne. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje wolontariuszy.

Z pomocy będą mogły korzystać osoby, które z uwagi na zalecenia służb sanitarnych pozostają w domach i są szczególnie narażone na konsekwencje zarażaniem się wirusem COVID-19 lub też nie mogą liczyć na pomoc osób bliskich, są samotne, a mają pod opieką małe dzieci lub też są niepełnosprawne. Akcją nie będą objęte osoby przebywające na przymusowej kwarantannie domowej.

Osoba potrzebująca będzie mogła skorzystać z takiej pomocy raz w tygodniu, częściej – jedynie w szczególnych przypadkach. Zakupy będą wykonywane za środki finansowe osoby zamawiającej.

Aby uzyskać pomoc, od poniedziałku 23 marca, wystarczy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numer tel. 23 672 20 91 wew. 29 lub 24 lub na telefon komórkowy: +48 728 475 989 oraz podać: imię, nazwisko, numer telefonu i listę najpotrzebniejszych podstawowych produktów.

Zakupy będzie można zamówić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00, a realizacja usługi nastąpi w kolejnym dniu roboczym po zgłoszeniu.

Aktualnie przygotowywana jest odpowiednia logistyka przedsięwzięcia. Urząd Miasta we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, organizacjami pozarządowymi oraz wolontariuszami finalizuje przygotowanie procedur, aby wszystkie zakupy były robione i dostarczane bezpiecznie do możliwie najszerszej liczby potrzebujących mieszkańców.

Wszyscy chętni do wsparcia akcji wolontariusze oraz organizacje pozarządowe proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ciechanowie (tel. kom. 728 475 989). Do projektu mogą przyłączyć się także inne chętne do pomocy, pełnoletnie osoby indywidualne, które będą miały za zadanie dokonywanie i dostarczanie zakupów dla osób wskazanych przez MOPS.

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowie zastrzega sobie prawo do zmian organizacyjnych dotyczących akcji „Pogotowie zakupowe”, prosimy także o wyrozumiałość dla prowadzących akcję i wolontariuszy, którzy dobrowolnie włączają się w akcję.

Skip to content