Zakończył się trwający od maja do końca listopada sezon na miejskie rowery. Największą popularnością jednoślady cieszyły się w miesiącach wakacyjnych. Mimo rządowych ograniczeń związanych z pandemią CRM zanotował blisko 22,5 tys. wypożyczeń.

W lipcu i sierpniu z jednośladów skorzystano 10 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń zanotowano 8 i 9 sierpnia (ponad 240 w obu dniach). Wzrost popularności samoobsługowego systemu wypożyczeń miejskich rowerów zanotowano w czerwcu. Rowery cieszyły się w tym miesiącu 4 razy większą popularnością w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Najmniejszą liczbę wypożyczonych rowerów zanotowano natomiast w listopadzie, kiedy temperatury znacznie już spadły, aura zmieniła się na mniej przyjazną dla rowerzystów, ponadto zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia związane z koronawirusem.

Najpopularniejszą stacją w tym roku była ta zlokalizowana przy ratuszu. Rowery wypożyczono na niej niemalże 5 tys. razy. Ciechanowscy rowerzyści korzystali też chętnie ze stacji przy ul. Armii Krajowej oraz stacji przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (obok pływalni). Ponad 1300 razy wypożyczono też rowery przy kąpielisku na Krubinie.

Najczęściej pokonywanymi powtarzającymi się trasami były te z Muzeum Romantyzmu do Powstańców Wielkopolskich oraz na plac Jana Pawła II. Popularnością cieszył się też odcinek między dworcami PKP.

W tym sezonie w systemie zarejestrowało się 1362 nowych osób. Średni czas korzystania z rowerów wyniósł ok. 23 minuty.

W nadchodzących dniach rowery będą systematycznie zabierane do przechowania na okres zimowy przez odpowiedzialną za funkcjonowanie systemu firmę Nextbike Polska. Przejdą też przeglądy. Ponowne uruchomienie rowerów miejskich jest planowane na kwiecień 2021 r.

W tym roku system został uruchomiony w terminie późniejszym niż zakładano. Wynikało to z wprowadzenia przez rząd przepisów uniemożliwiających uruchomienie rowerów w kwietniu. W czerwcu do systemu dołączono nową, 10-tą już stację, zlokalizowaną na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Do 96 powiększono też liczbę dostępnych dla ciechanowian rowerów. Są wśród nich m.in. rowery z fotelikami dla najmłodszych, rowery dla dzieci oraz tandemy. W mieście wybudowano już blisko 50 km ścieżek rowerowych. Ich budowa jest też uwzględniana w kolejnych projektach modernizacji dróg.

Skip to content