W okresie wakacyjnym znów pojawią się plenerowe teatry dla dzieci organizowane na placu Jana Pawła II. Będą odbywały się w wybrane piątki lipca i sierpnia. Wystąpią Teatr Rozrywki Trójkąt oraz Teatr Kubika. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Pokazy odbędą się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

W wakacje powracają bardzo lubiane nie tylko przez dzieci, ale też ich opiekunów plenerowe „Spotkania z Teatrem” organizowane przed ratuszem. To jedna z wielu letnich propozycji dla najmłodszych ze strony Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO.

W lipcu odbędą się trzy spotkania, które przeniosą ich uczestników w magiczny świat polskich legend. 10 lipca Teatr Rozrywki Trójkąt wystawi spektakl pt. „Dawno, dawno temu…”, 17 lipca – „Za siedmioma wiekami…”, a 24 lipca – „Czego nie wiecie o smokach…”. Wszystkie spotkania odbędą się o godzinie 18.00.

W kolejnym wakacyjnym miesiącu teatry dla najmłodszych mieszkańców miasta będą wystawiane 7, 14 i 21 sierpnia o godzinie 18.00. Teatr Kubika, czerpiący całymi garściami z sztuki cyrkowej oraz pantomimy, przedstawi „Historię Kapitana Drabinki” w trzech odsłonach.

Na spektaklach nie zabraknie interakcji z publicznością. Zachowane będą jednak obowiązujące przepisy sanitarne wynikające z obowiązujących obostrzeń. Publiczność będzie przebywała ta terenie wydzielonym przez organizatorów, z zachowaniem bezpiecznych odległości. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na okres wakacji miejskie jednostki edukacji i kultury przygotowały szereg ciekawych propozycji zajęć dla dzieci i młodzieży. Można wybierać spośród oferty Kamienicy Warszawska 18, COEK Studio, Parku Nauki Torus czy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Powracają też zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Naukowych Inspiracji. Na zajęciach obowiązywały będą nowe przepisy sanitarne i ograniczona liczebność grup.

Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej i kulturalnej przygotowanej dla dzieci na terenie miasta oraz warunków uczestnictwa w zajęciach dostępne są na stronach internetowych organizatorów oraz pod numerami tel.:

– COEK Studio: www.coekstudio.pl, tel. 570 809 003,
– Kamienica Warszawska 18: https://www.facebook.com/kamienicawarszawska/, tel. 730513715,
– Park Nauki Torus, https://parknaukitorus.pl/, tel. 23 674 93 13
– Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji: https://www.pozytywniehistoryczni.pl/akademia/semestr-iv-2020, tel.
– Miejska Biblioteka Publiczna: http://mbpciech.info/, Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych, pl. Piłsudskiego 1 (Krzywa Hala), tel. 23 672 28 88.

Skip to content