Na kulturalnej i turystycznej mapie Ciechanowa pojawi się kolejne wyjątkowe miejsce. W sobotę 18 lipca otwarty zostanie letni ogródek Klubokawiarni W18 przy zabytkowej i zrewitalizowanej kamienicy Pianki na ul. Warszawskiej 18. W weekendy ogródek będzie funkcjonował do godziny 22.00.

Od najbliższej soboty 18 lipca od godziny 14.00 mieszkańcy miasta i turyści będą mogli wypoczywać na ul. Warszawskiej w nowym ogródku kawiarnianym. W dniu otwarcia gościom od godziny 19.00 czas umilą dźwięki Retro Jazz Trio (Michał Kaszubowski, Tomasz Kaszubowski, Maciej Ostromecki). Pracownicy Kawiarni przeprowadzą na ul. Warszawskiej specjalną degustację kawy na zimno oraz słodki poczęstunek dla gości.

Kawiarnia W18 słynie z bogatej oferty kaw (w tym mrożonych, klasycznych i alternatywnych). W letnim menu pojawią się słodkości (wybór domowych ciast i deserów), ale też sałatki, kanapki i chłodnik.

Od jutra w kawiarni będzie można też wypić alkohol – od śródziemnomorskich win po wina musujące i kolorowe drinki oraz rozkoszować się literaturą. Dla gości udostępnione będą m.in. albumy o historii, literaturze, teatrze, czy sztuce. Nie zabraknie też literatury kobiecej, książek biograficznych oraz wyjątkowych albumów dla najmłodszych.

Klubokawiarnia W18 zmieni też godziny otwarcia. Będzie dostępna dla gości od wtorku do czwartku w godzinach 12.00-20.00. Natomiast w weekendy (piątki, soboty, niedziele) kawiarnia i ogródek będą czynne od 14.00 do 22.00.

Kamienica Pianki, która została zrewitalizowana przy udziale środków unijnych, rozpoczęła funkcjonowanie we wrześniu ubiegłego roku. Organizowane są w niej spotkania kulturalne, wernisaże, koncerty. W budynku prowadzone są też działania edukacyjne – funkcjonują Klub Klub Młodego Odkrywcy i Klub Seniora.

Skip to content