W bezpośrednim sąsiedztwie Dziennego Domu Senior+ udostępniono w pełni wyposażoną wiatę biesiadną oraz ogródek dla seniorów korzystających z usług domu prowadzonego przez MOPS.

W zielonej przestrzeni przy ul. H. Sienkiewicza stanęła w pełni wyposażona altana biesiadna. Teren, z którego w okresie wiosenno-letnim korzystają mieszkańcy domu został ogrodzony. Pojawiły się tam drewniane donice oraz nasadzenia.

– Biorąc pod uwagę fakt, że większość seniorów uczestniczących w zajęciach mieszka w bloku to taki miły zielony zakątek jest bardzo potrzebny do odpoczynku na świeżym powietrzu jak również jako miejsca wspólnego grillowania. To też bardzo istotny element w opiece nad seniorami z uwagi na ich zdrowie i zalecenia przebywania na świeżym powietrzu – powiedziała Dyrektor MOPS w Ciechanowie Monika Lemanowicz.

Dzienny Dom Senior+ powstał pod koniec 2019 roku na bazie istniejącego w budynku MOPS od 1990 roku Dziennego Domu Seniora. Dzięki pozyskanym przez miasto 300 tys. zł wykonano remont wszystkich pomieszczeń oraz modernizację windy. Oferta placówki kierowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zmodernizowany Dom Seniora jest placówką, w której starsi mieszkańcy miasta mają możliwość aktywnego spędzenia czasu. Placówka jest przeznaczona dla 30 osób, czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00. Odbywają się w niej zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, muzykoterapii, zajęcia usprawniania ruchowego i wiele innych przedsięwzięć przygotowywanych dla seniorów. DDS+ jest miejscem aktywizacji seniorów, a jego głównym założeniem jest podtrzymywanie kontaktów społecznych. Oprócz tego zapewnia seniorom pomoc w codziennych czynnościach, takich jak kąpiel czy pranie odzieży. Obiekt wyposażony jest w kuchnię i można w nim zjeść ciepły posiłek.

Skip to content