Zakończyła się budowa dwóch miejsc aktywnej rekreacji. O nowe urządzenia zabawowe i siłowe rozbudowany został plac zabaw na osiedlu „Zachód”. Nowy plac zabaw powstał także na osiedlu „Płońska”.

Przy siłowni zewnętrznej, między blokami przy ul. Reutta a Szwanke powstał nowy plac zabaw. Najmłodsi będą mogli korzystać z zestawu zabawowego typu „statek” z dwiema wieżami, zjeżdżalnią, pomostami, podejściami linowymi i tunelami, a także z zadaszonej piaskownicy, huśtawki wagowej, huśtawki wahadłowej podwójnej i huśtawki bocianie gniazdo. Ponadto zamontowane zostały ławki, kosz na śmieci oraz tablica informacyjna. Przesunięto także ogrodzenie.

Między ul. Wieniawskiego, Ogińskiego i Solskiego utworzony został kącik rekreacyjno-sportowy. Zamontowany została pomost tunelowy z wejściem wspinaczkowym, pomost ruchomy z trapami, mini wyspa autko, piaskownica zadaszona z torem do gry w kapsle, huśtawka podwójna z bocianim gniazdem, huśtawka „ważka” na sprężynach, tablica do gry w kółko i krzyżyk, bujak integracyjny dla osób niepełnosprawnych, wyciąg górny z pylonem, rowerek, orbitek z pylonem oraz wioślarz. Zamontowany został także kosz do koszykówki. Ponadto zainstalowane zostały elementy małej architektury: ławki z oparciami, kosze na śmieci, stojak na rowery oraz tablice z regulaminem.

O utworzeniu obydwu miejsc aktywnej rekreacji na świeżym powietrzu zdecydowali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, na terenie kraju obowiązuje obecnie zakaz korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych.

Skip to content