6 ławkoleżaków w nowym parku na Jeziorku i 14 leżaków na zielonym dachu na budynku Parku Nauki Torus wzbogaciło miejską przestrzeń. Mogą z nich już korzystać mieszkańcy.

W mieście udostępniono kolejne już elementy małej architektury, które umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu. 2 wielkogabarytowe leżaki oraz 12 zwykłych składanych umieszczono na zielonym dachu Parku Nauki Torus. W samym obiekcie od 20 maja ponownie można zwiedzać zarówno wystawę stałą, jak i nowe eksponaty w ramach wystawy „The Sound of Science”. Zmieniły się godziny otwarcia Parku, który teraz czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00. W budynku otwarta jest już kawiarnia Cafe Pitagoras.

Miejsca do wypoczynku zamontowano też w parku Jeziorko. Pojawiło się tam 6 ławkoleżaków. Nowy park został stworzony w ubiegłym roku na terenie między ul. Armii Krajowej a Harcerską. To doskonałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu i zabawy – zamontowano tam już blisko 50 ławek, a alejki służą także do jazdy na hulajnogach i rolkach. W ubiegłym miesiącu pojawiły się tam także domki dla owadów. Wkrótce ruszą kolejne nasadzenia.

Skip to content