Od 1 czerwca system Ciechanowskiego Roweru Miejskiego powiększa się o dziesiątą już stację zlokalizowaną na terenie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zwiększono też liczbę rowerów dostępnych w systemie.

Dziś uruchomiono 10. stację Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Prowadzi do niej ścieżka rowerowa, wybudowana oraz współfinansowana przez miasto w 2019 roku.

Na stacji zlokalizowanej na terenie Zabytkowego Zespołu Pałacowo-Parkowego udostępnionych zostało 6 rowerów oraz 3 dodatkowe miejsca postojowe. Rowery będą relokowane na stację, co pozwoli na zapewnienie ich regularnej dostępności.

Na terenie samego Ciechanowa funkcjonuje 9 stacji, zlokalizowanych na placu Jana Pawła II (Ratusz), na dwóch dworcach (PKP i PKP Ciechanów Przemysłowy), przy placu Kościuszki, przy Kąpielisku Krubin, obok Krytej Pływalni MOSiR, przy ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Armii Krajowej, ul. Gostkowskiej (stacja zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych).

Dla korzystających łącznie dostępnych jest już 96 rowerów, w tym rowery z fotelikami dla najmłodszych, rowery dla dzieci oraz tandemy.

Zasady wypożyczania i korzystania z rowerów nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Aby korzystać z systemu, trzeba założyć indywidualne konto klienta oraz mieć na nim co najmniej 10 zł (niewykorzystane środki podlegają zwrotowi w przypadku rezygnacji z korzystania z systemu). Rejestracja odbywa się na stronie: ciechanowskirower.pl

Wypożyczanie rowerów na nowej stacji będzie możliwe w taki sam sposób, jak na terenie miasta. Aby wypożyczyć rower, należy podejść do terminala stacji wypożyczeń i postępować zgodnie z instrukcjami – wpisać numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru, po czym wypiąć rower z elektrozamka. Dostępna jest również bezpłatna aplikacja Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwi m.in. wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. Wypożyczanie możliwe będzie całodobowo, każdego dnia w tygodniu. Informacje na temat zasad wypożyczania oraz i cennik dostępne są na stronie internetowej: https://ciechanowskirower.pl/

Za wdrożenie oraz obsługę Ciechanowskiego Roweru Miejskiego odpowiada firma Nextbike Polska. Operator systemu miejskich jednośladów, zgodnie z wymaganymi standardami, dezynfekuje rowery minimum dwa razy dziennie. W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów dezynfekowane będą rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników. Operator zachęca do  przemieszczania się jednośladami przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny, w tym do stosowania zwiększonych środków bezpieczeństwa i samodzielnego dezynfekowania powierzchni narażonych na kontakt oraz noszenia rękawiczek.

Skip to content