Zakończono prace modernizacyjne na terenie placów zabaw przy miejskich przedszkolach. Gruntowny remont przeszły już 3 place. Czwarty będzie gotowy w najbliższych dniach.

W okresie zamknięcia placówek edukacyjnych miasto finalizuje projekt unowocześnienia placów zabaw na terenie miejskich przedszkoli. Modernizację przeszły już trzy place.

Przebudowano place zabaw przy miejskich przedszkolach nr 1 (ul. Nadfosna), nr 4 (ul. Wyrzykowskiego) i nr 8 (ul. Graniczna), gdzie zamontowane zostały nowoczesne zestawy edukacyjno-rekreacyjne o dużych gabarytach, umożliwiające korzystanie z urządzeń wielu dzieciom jednocześnie. Zestawy zawierają m.in. wieże, zjeżdżalnie, pomosty, tunele, trapy do wspinaczki, tablice, liczydła i inne elementy o charakterze edukacyjnym. Na placach dla dzieci zainstalowano też karuzele, huśtawki, słupy z koszami do gry, kiwaki sprężynowe, pająki do wspinaczki oraz ławki i piaskownice.

W tym tygodniu zakończy się także modernizacja czwartego placu zabaw – przy przedszkolu nr 5 na ul. Gwardii Ludowej.

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, zgodnie z rozporządzeniem rządu z 31 marca na terenie kraju obowiązują ograniczenia swobody przemieszczania się i kontaktów społecznych, w tym zakaz korzystania z placów zabaw, siłowni plenerowych oraz boisk sportowych.

Skip to content