Trwają przygotowania do tegorocznego sezonu kąpielowego. Termin uruchomienia kąpieliska na Krubinie oraz basenu odkrytego planowany jest, tak jak w poprzednich latach, na koniec czerwca. Może się to jednak zmienić, jeśli na start sezonu kąpielowego nie pozwolą przepisy wydane przez rząd. Kryta pływalnia nadal jest zamknięta z uwagi na rządowe decyzje.

Zbliża się sezon kąpielowy. Z miejskich pływalni (basen kryty MOSiR przy ul. 17 Stycznia oraz zmodernizowany odkryty basen przy ul. Kraszewskiego) korzysta co roku wielu mieszkańców, w tym osoby trenujące pływanie, realizujące na pływalni rehabilitacje, uczniowie ciechanowskich szkół oraz dzieci i opiekunowie w czasie wolnym.

W tym roku, z uwagi na decyzje rządu i stan epidemii, kryta pływalnia MOSiR została zamknięta do odwołania. W czasie wyłączenia pływalni z użytkowania realizowane są prace konserwacyjne. Naprawiana jest wentylacja, zlikwidowano już przecieki wodno-kanalizacyjne, odnawiane są także wybrane pomieszczenia.

Dużym zainteresowaniem w okresie letnim cieszy się również zrewitalizowane kąpielisko Krubin. Otwarcie sezonu kąpielowego przewidziano tam na 26 czerwca. Jednak na ten moment przepisy prawa zabraniają korzystania z otwartego kąpieliska.

Skip to content