W zrewitalizowanej Krzywej Hali na osiedlu „Bloki” już można korzystać ze zbiorów bibliotecznych oraz z wyremontowanej czytelni. Po rewitalizacji budynku biblioteka wróciła do swojej siedziby, która zyskała nowy blask. Będą w niej organizowane spotkania edukacyjne i kulturalne dla dzieci i dorosłych.

Miejska Biblioteka Publiczna została na nowo otwarta 1 lutego 2020 r. W wydarzeniu udział wzięły przedszkolaki wraz z rodzicami oraz prezydent miasta Krzysztof Kosiński z małżonką.

Na spotkaniu inaugurującym wznowienie działalności placówki odbyły się zajęcia edukacyjne i kreatywne. W nowej czytelni najmłodsi wysłuchali przeczytanych bajek, a także uczestniczyli w przygotowanych przez pracowników biblioteki warsztatach.

W odnowionej siedzibie biblioteki będzie się także odbywało większość wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę, a więc spotkania autorskie, regionalne, podróżnicze, a także wykłady, prelekcje, odczyty.

W najbliższym czasie odbędą się zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta w ramach ferii zimowych oraz w ramach cyklicznych zajęć „Poranek w Bibliotece”. Dla dorosłych ciechanowian już 7 lutego przygotowano spotkanie z Aleksandrą Czarnewicz-Kamińską. 11 lutego odbędzie się prelekcja przygotowana przez Zespół ds. Profilaktyki Bezdomności i Uzależnień pt. „Współuzależnienie”. 12 lutego o podróży za ocean opowiedzą Katarzyna i Mariusz Stawiccy. 19 lutego trenerka Karolina Dołęgowska opowie o swojej książce „Bogata Seksowna Egoistka”, zaś 27 lutego autor komedii kryminalnych Alek Rogoziński będzie rozmawiał z publicznością o swojej twórczości i pracy pisarza.

Biblioteka w Krzywej Hali czynna jest od poniedziałku do soboty (pn., wt, pt. w godzinach 10.00 – 18.00, śr., czw. w godzinach 9.00 – 16.00, w soboty od 9.00 do 14.00).

W Krzywej Hali mieści się Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych. To około 22 tys. woluminów, w tym wydawnictwa sprzed 1939 r. Oddział został utworzony w 2011 r. po przejęciu zbiorów od Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego. W większości zbiory te traktują o regionie i jego historii, są wśród nich publikacje naukowe, jak również dokumenty życia społecznego, czasopisma oprawne i nieoprawne, obrazy, statuetki, rzeźby.

Miasto na rewitalizację obiektu pozyskało ponad 5 mln zł dofinansowania unijnego w ramach RPO WM 2014-2020. Zabytkowy budynek został wyremontowany z zewnątrz i wewnątrz. W ramach projektu zrewaloryzowany został także plac Piłsudskiego przed Krzywą Halą.

Skip to content