Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie rozpoczęła akcję „Uwalniamy książki”, która umożliwia bezpieczne wypożyczanie literatury. Biblioteka i jej filie pozostają zamknięte z uwagi na decyzję rządu, ale wobec podjętej inicjatywy mieszkańcy nadal mogą korzystać ze zbiorów.

W konsekwencji decyzji rządu o zamknięciu bibliotek wiele osób zainteresowanych wypożyczaniem książek zostało pozbawionych takiej możliwości. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, w tym m.in. seniorów pozostających w domach czy uczniów, którzy kontynuując realizację nauczania zdalnego potrzebują dostępu do lektur, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie uruchamia akcję „uwalniania” książek z bibliotecznych murów.

Czytelnicy mogą bezpiecznie korzystać ze zbiorów i zamawiać wybrane przez siebie pozycje książkowe bez wychodzenia z domu.

Zamówienie można złożyć online bądź telefonicznie. Biblioteka jest odpowiedzialna za skompletowanie zamówienia czytelnika, odpowiednie przygotowanie książek i udostępnienie ich tak, aby zamawiający mógł odebrać wybrane przez siebie książki bez wchodzenia do biblioteki i interakcji z jej pracownikiem.

Bibliotekarz kontaktuje się z osobą zamawiającą i ustala dokładną datę i godzinę przekazania zamówienia. Książki można odebrać samodzielnie na stanowisku przed biblioteką w Krzywej Hali lub jedną z 4 ciechanowskich filii MBP.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zwracane zbiory podlegają kwarantannie na okres 5 dni.

Kontakt do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie:

Biblioteka Główna tel. 23 673 26 10, email: mbp.bg.ciech@gmail.com
Filia nr 1 tel. 23 673 87 30, email: mbpciech.f1@gmail.com
Filia nr 2 tel. 23 672 34 87, email: mbpciech.f2@gmail.com
Filia nr 3 tel. 23 673 26 30, e-mail: mbpciech.f3@gmail.com
Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych tel. 23 672 28 88, email: mbp.krzywahala.ciech@gmail.com

Skip to content