Miasto zapewni bezpłatne maseczki ochronne wielokrotnego użytku dla mieszkańców Ciechanowa. Dziś rozpoczęło się ich przekazywanie. Pierwsze zostały rozdane przez Straż Miejską. Maseczki można było otrzymać w trzech punktach miasta przy sklepach spożywczych.

Aktualnie trwa bezpieczne pakowanie kolejnych partii maseczek. Będą sukcesywnie przekazywane mieszkańcom, w miarę realizacji dostaw zamówionych przez miasto. Ich dystrybucją zajmą się pracownicy jednostek podległych miastu, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

 W pierwszej kolejności przekazaliśmy maseczki chirurgiczne i FFP2 do szpitala, bo to był priorytet, tam potrzeby są największe. Teraz możemy zabezpieczyć też mieszkańców. W myśl nowych przepisów, od czwartku obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych. Szkoda jednak, że rządzący skupiają się tylko na wprowadzaniu zakazów i nakazów, a zamiast dostarczyć każdemu obywatelowi maseczkę, wolą dostarczyć każdemu kartę do głosowania. Dobrze, że są jeszcze samorządy, na które mogą liczyć mieszkańcy – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Na podstawie nowych przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 od 16 kwietnia (czwartek) do odwołania wprowadzony będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Obowiązkowe będzie zakrywanie, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa m.in. w miejscach ogólnodostępnych, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, na terenach zieleni, w szczególności w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, a także na terenach leśnych, podczas przebywania w środkach transportu zbiorowego oraz pojazdach, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Obowiązek nie obejmie dzieci poniżej 2 lat albo osób, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu trudności w oddychaniu albo niezdolnych do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust i nosa.

Skip to content