26 lutego rusza nowy cykl otwartych spotkań z osobami ze świata kultury, sztuki, muzyki, teatru czy mediów. Spotkania będą organizowane w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Warszawskiej 18. Pierwszym gościem będzie Marek Piekarczyk.

Marek Piekarczyk to ikona kultury, polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna.

Karierę muzyczną rozpoczął w 1969, występował w zespołach Biała 21. i Sektor A. Na początku lat 80. został wokalistą zespołu TSA, którego utwory zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Wraz z zespołem Piekarczyk wystąpił na ok. 1000 koncertach w Polsce i na świecie. W latach 1992–1998 mieszkał z rodziną w Nowym Jorku, gdzie, oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii. W 2000 przyłączył się do projektu „Dom Muzyki” wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Po reaktywowaniu TSA w oryginalnym składzie został wokalistą i autorem tekstów nowej płyty. W 2007 muzyk przyłączył się gościnnie do projektu muzycznego Night Rider Symphony, z którym w 2008 wystąpił w chicagowskim Harris Theater na koncercie z okazji jubileuszu XX-lecia Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. W 2009 wydał solowy album studyjny pt. „Źródło”.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godzinie 18:00. Poprowadzi je Patryk Burdecki z Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skip to content