Rusza czwarta już edycja projektu edukacyjnego pt. „Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji”. Zajęcia będą odbywały się w m.in. w Parku Nauki Torus, przy ul. Warszawskiej oraz w Krzywej Hali. W programie jest 10 wykładów dla dzieci prowadzonych przez specjalistów i pasjonatów nauki, sztuki, historii i astronomii. 

Dziecięca Akademia Naukowych Inspiracji to cykl wykładów naukowych kierowanych dla najmłodszych, połączonych z eksperymentami dla dzieci w wieku 6-12 lat. Celem projektu jest zainspirowanie młodych ludzi nauką i kulturą. W trakcie wykładów młodzi ciechanowianie zapoznaję się z tematami z dziedziny historii, chemii, fizyki, astronomii i geografii.

Pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Realizację czwartego już cyklu zajęć wspiera Urząd Miasta. Do tej pory w projekcie wzięło już udział blisko 500 dzieci.

W sezonie zimowo – wiosennym wykłady odbywać się będą w soboty, w godzinach 11.00-12.00.

8 wykładów najbliższej edycji projektu obejmie:

  • 29 lutego 2020 r. – „Ile prawdy w Asterixie i Obelixie – o okrutnych Rzymianach i sprytnych Galach”, prowadzenie: Pan od Historii, miejsce: ul. Warszawska 68, „Piwnica na I Piętrze”
  • 7 marca 2020 r. – „Eksperymenty mrożące krew w żyłach”, prowadzenie: Pokazy bez skazy, miejsce: Park Nauki Torus
  • 21 marca 2020 r. – „Ogień”, prowadzenie: Heweliusze Nauki, miejsce: Park Nauki Torus
  • 4 kwietnia 2020 r. – „Patrząc w niebo: o jabłkach, kraterach, UFO i Aniołach Apokalips”, prowadzenie: Monika Radzikowska, miejsce: ul. Warszawska 68, „Piwnica na I Piętrze”
  • 18 kwietnia 2020 r. – „Szamani duchy i ziemia do gotowania jajek – opowieści z wysp Salomona”, prowadzenie: Maciek Wyżgoł, miejsce: ul. Warszawska 68, „Piwnica na I Piętrze”
  • 25 kwietnia 2020 r. – „Światło” – prowadzenie: Heweliusze Nauki, miejsce: Park Nauki Torus
  • 9 maja 2020 r. –  „Smaki Sudanu”, prowadzenie: Zosia Kowarska, miejsce: ul. Warszawska 68, „Piwnica na I Piętrze”
  • 23 maja 2020 r. –  „Wybuchowa Chemia”, prowadzenie: Lucjan Staszewski, miejsce: Park Nauki Torus

Aby dziecko otrzymało indeks i uczestniczyło w 8 wykładach, rodzic powinien zapisać je, poprzez formularz na stronie internetowej: https://www.pozytywniehistoryczni.pl/ . Rejestracja uczestników rozpoczyna się 19 lutego i trwać będzie do zapełnienia listy uczestników. Akademia przyjmie 80 uczestników.

Dodatkowo, przed rozpoczęciem kolejnej, planowanej na okres jesienno – zimowy  edycji Akademii odbędą się dwa wykłady otwarte. Zajęcia będą zorganizowane w budynku Krzywej Hali w okresie wakacyjnym. Zajęcia będą bezpłatne, nie będą obowiązywały na nie zapisy.

Skip to content