Ciechanów nie rezygnuje z organizacji Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku, z uwagi na epidemię, zostanie on przeniesiony do sieci. Online będzie można zakupić rękodzieło, tradycyjne wyroby świąteczne, ale też zamówić jedzenie z dowozem, czy świeże owoce i warzywa. Organizacja wydarzenia w takiej formie ma także wesprzeć małe przedsiębiorstwa i działalność lokalnych rolników oraz drobnych wytwórców.

W ostatnich latach tuż przed Świętami Wielkanocnymi na ul. Warszawskiej odbywał się Jarmark. W tym roku z uwagi na obowiązujący stan epidemii jarmark będzie miał zmienioną formę.

Ciechanowski Jarmark Wielkanocny Online ruszy w pierwszy weekend kwietnia. Przez specjalnie do tego celu stworzony profil społecznościowy będzie można zobaczyć pełną ofertę wystawców i bez wychodzenia z domu dokonać zakupów.

Tak samo, jak w ubiegłych latach będzie można kupić produkty żywnościowe, tradycyjne rękodzieło wielkanocne, zabawki, czy elementy wystroju domów na święta. Nowością będzie możliwość skorzystania z oferty firm gastronomicznych, oferujących tradycyjne wielkanocne potrawy z dowozem do domu. Można będzie także kupić warzywa i owoce od rolników.

– Ciechanowski Jarmark Wielkanocny jest naszą tradycją. Nie chcemy z niej rezygnować, ale musimy przestrzegać zaleceń sanitarnych. Stąd pomysł na inną formę. Konsekwentnie apelujemy do mieszkańców miasta: zostańcie w domach. Chcemy umożliwić organizację tradycyjnego świątecznego nastroju w domach, ale też jednocześnie pomóc małym przedsiębiorstwom, rękodzielnikom, producentom tradycyjnej żywności, rolnikom czy firmom oferującym jedzenie z dowozem. Jeśli każdy z nas mieszkańców wykonałby nawet drobne zakupy, to jest już duża liczba zamówień, która także ma wpływ na funkcjonowanie tych firm, rolników czy artystów – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Sprzedawcy będą mieli możliwość wystawienia swoich produktów po akceptacji regulaminu. Dołączenie do akcji będzie możliwe także w późniejszym terminie, w trakcie jej trwania. Uzgodnienia związane ze sposobem finalizacji transakcji, czy z dostawą będą prowadzone bezpośrednio między sprzedającymi a kupującymi.

Głównym organizatorem jarmarku, podobnie jak w ubiegłych latach, jest miejska jednostka kultury: Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio.

Już w najbliższy piątek będziemy informowali o szczegółach uruchomienia akcji.

Sprzedawcy zainteresowani współpracą już dziś mogą kontaktować się z COEK Studio na Facebooku: https://www.facebook.com/coekstudio/, a osoby zainteresowane zapraszamy do śledzenia fanpage’u COEK Studio w najbliższy weekend.

Skip to content