Miasto Ciechanów odpowiedziało na apel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wsparcie akcji „Wygramy! I pójdziemy wszyscy razem na spacer”. W przestrzeni miejskiej rozmieszczono plakaty informujące o akcji, której celem jest zbiórka pieniędzy na wsparcie dla szpitali.

Miasto włączyło się w akcję WOŚP mającą na celu zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego oraz sprzęt medyczny w odpowiedzi na wystosowany przez Jurka Owsiaka apel o wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych. W przestrzeni miejskiej Ciechanowa, na wiatach przystankowych, pojawiły się dziś plakaty kampanii „Wygramy! I pójdziemy wszyscy razem na spacer”.

– Cała akcja banerów świetnie idzie. Wielkie podziękowania dla prezydenta Ciechanowa, który nam daje miejsca na banery. Wielkie, wielkie, wielkie dzięki, bo to wszystkim dodaje po prostu moc otuchy – powiedział Jurek Owsiak.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uruchomiła Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa.

Zebrane tą drogą pieniądze WOŚP przeznaczy w pierwszej kolejności na kupno materiałów ochronnych, czyli indywidualnych pakietów ochrony biologicznej i maseczek ochronnych dla personelu szpitalnego oraz zakup sprzętu medycznego. Zostaną one skierowane do szpitali, które nie otrzymują wystarczających dostaw z sytemu rządowego. Pierwszymi na liście WOŚP będą szpitale z oddziałami ginekologiczno-położniczymi, następnie oddziały noworodkowe i dziecięce. Wszystkie zakupione artykuły będą rozdzielane w miarę realizowanych zakupów.

– Wyposażenie szpitali byłoby dużo gorsze, gdyby nie wiele lat działalności WOŚP. To właśnie Orkiestra dzięki zbiórkom społecznym zakupuje i przekazuje szpitalom specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzi – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński

Otwarto już możliwość wpłat na Fundusz przez osoby fizyczne. Od 1 kwietnia nie tylko firmy i przedsiębiorcy, ale każdy Polak mogą wesprzeć Orkiestrę w realizacji pomocy dla polskich szpitali walczących z koronawirusem.

Fundusz Interwencyjny WOŚP można zasilić na 3 sposoby:

1. Poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek bankowy:
mBank 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa. Koniecznie z dopiskiem: Fundusz interwencyjny – koronawirus (informacje na stronie http://wspieraj.wosp.org.pl/).

2. Poprzez jednorazową wpłatę za pomocą strony:
https://www.wosp.org.pl/f…/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online  – na której znajdują się mechanizmy przekazanie pieniędzy przez Internet: PayU, PayPal i Polcard.

3. Poprzez zbiórkę prowadzoną na Facebooku:
https://www.facebook.com/donate/2924904614223517/

Skip to content