26 lipca na miejskim pumptrucku po raz pierwszy odbędą się oficjalne zawody dla miłośników rowerów. To nie tylko świetna zabawa dla wszystkich miłośników jazdy na jednośladach, ale też możliwość kwalifikacji do Pucharu i Mistrzostw Polski Pumptrack. Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje dla dzieci i osób jeżdżących na rowerach rekreacyjnie.

Dla zwycięzców zawodów przygotowana jest specjalna nagroda. Darmowy udział w Pucharze i Mistrzostwach Polski Pumptrack – pierwszych zawodach tego typu w Polsce.

Zapisy dla chętnych do rywalizacji będą przyjmowane od godziny 9.00 do 11.00 26 lipca (niedziela) w biurze zawodów na terenie pumptrucku. Od godziny 11.00 rozpoczną się treningi zgłoszonych zawodników. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00.

Dla amatorów rekreacji w ramach imprezy w godzinach od 10.00 do 11.00 oraz po zakończeniu zawodów pod okiem instruktora przeprowadzone zostaną pokazy i zajęcia z doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Poziom trudności dostosowany będzie do wieku rowerzysty, dlatego korzystać z atrakcji będą mogły zarówno dzieci jak i dorośli.

Dostępne będą także: wypożyczalnia rowerów i kasków. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w strefie malucha.

Moda na rowery na dobre zagościła już w naszym mieście. Wspieramy ją stale rozbudowując infrastrukturę dla rowerzystów. W tym roku uruchomiliśmy kolejną stację Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, udostępniamy kolejne kilometry ścieżek rowerowych, które uwzględniamy w projektach modernizacji dróg – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kult we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów. Fundacja zajmuje się kreowaniem wydarzeń sportowych, szkoleniem w zakresie bezpiecznej jazdy na rowerze i budowaniem infrastruktury rowerowej na terenie całej Polski. Wydarzenie jest elementem ogólnopolskiego cyklu „Kocham Rower”, w ramach którego podobne imprezy organizowane są w wybranych miastach.

Tor znajduje się w pobliżu stawu za kościołem św. Piotra na osiedlu Kargoszyn w Ciechanowie.

Skip to content