Za parowozem przy ul. Fabrycznej utworzony zostanie labirynt z żywopłotów o wysokości około 1,7 m i szerokości 1 m. Będzie to układ krętych ścieżek, także o metrowej szerokości. Obecnie przygotowywane jest podłoże. Udostępnienie labiryntu przewidziane jest w czerwcu.

Labirynt zostanie wykonany z tui „Brabant”. Będzie miał dwa wejścia, powstanie na planie trójkąta o bokach długości 90,5 m, 84,7 m, 31,4 m. Centralnym i jednocześnie orientacyjnym punktem ma być wysokie drzewo o kolumnowym pokroju.
Utworzenie labiryntu to kolejna inwestycja w zieleń, wpisująca się w działania proekologiczne miasta. Jednocześnie będzie to atrakcja przede wszystkim dla dzieci i młodzieży oraz nietypowy sposób aranżacji przestrzeni, służący jej ożywieniu.

Staramy się tworzyć w Ciechanowie przyjazne zielone miejsca, które będą przyciągały całe rodziny. Labirynt z pewnością stanie się jednym z takich punktów. Uatrakcyjniamy zlokalizowany po sąsiedzku park im. M. Konopnickiej, niebawem ruszamy z inwestycją w park na „Jeziorku” oraz z II etapem rewitalizacji kąpieliska „Krubin”, w kolejnych latach planujemy również rewitalizację „Kanałów”. Zieleń w mieście jest ważna, a labirynt to bardzo ciekawa forma zagospodarowania terenu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Skip to content