W ramach inwestycji zrealizowanej przy ul. Czarnieckiego 40 powstało m.in. boisko do piłki nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, zmodernizowane zostało boisko wielofunkcyjne. Obiekt oświetlono, zamontowano elementy małej architektury. W najbliższą niedzielę na terenie nowo wybudowanego ogólnodostępnego kompleksu sportowego reprezentacja Urzędu Miasta Ciechanów rozegra mecz otwarcia z drużyną Policji. Komentował będzie dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow.

Otwarcie kompleksu zaplanowano 20 października o godz. 10.45. Przewidziano mecz z dwiema 30-minutowymi połowami. W każdej z drużyn grać będzie po 11 osób, funkcjonowały będą zmiany hokejowe. Odbędzie się także trening lekkoatletyczny uczniów.

 – Zachęcam mieszkańców Ciechanowa do kibicowania, a przy okazji do przyjrzenia się nowemu obiektowi sportowemu, pierwszemu takiemu w tej części miasta. Inwestując w nowe miejsca służące aktywnemu spędzaniu czasu, reagujemy na potrzeby i oczekiwania ciechanowian, którzy coraz chętniej uprawiają sport – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W ramach inwestycji powstało boisko do piłki nożnej (o wymiarach 70 m na 45 m) z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Zamontowano piłkochwyty o wysokości 6 m oraz ustawiono bramki o wymiarach 2 m na 5 m. Wokół boiska utworzona została poliuretanowa 300-metrowa 4-torowa bieżnia okólna o szerokości toru 122 cm.

Istniejące wielofunkcyjne z nawierzchnią sportową zostało przebudowane i rozbudowane oraz zyskało nawierzchnię poliuretanową. Zostały wrysowane linie boiskowe, obiekt wyposażono w sprzęt sportowy (tuleje, słupki, siatki). Boisko to będzie służyło do gier zespołowych. Zainstalowano przy nim piłkochwyty. Wykonano oświetlenie terenu, wybudowano system kanalizacji deszczowej oraz drenażowej, pojawiły się skocznie, rzutnia do pchnięcia kulą i elementy małej architektury. Ustawiono stojak z wiatą na rowery, pojawiły się ławki, kosze na śmieci, utworzono utwardzone dojścia do boiska i pozostałych obiektów sportowych.

Nowy kompleks sportowy jest większy od tego wybudowanego przy ul. 17 Stycznia. Większe jest boisko, dłuższa bieżnia. Boisko to spełnia licencyjne wymogi do rozgrywania meczów mistrzowskich drużyn młodzieżowych. Bieżnia jest trzecią w mieście profesjonalną bieżnią okólną. Wszystkie te bieżnie powstały w ciągu trzech ostatnich lat.

Skip to content