Na cmentarzu komunalnym przy ul. Gostkowskiej zakończono montaż czterech regałów na znicze.

Regały przeznaczone są dla odwiedzających groby bliskich. Osoby, które nie potrzebują już zniczy mogą je odstawić na półkę, a inne osoby mogą je stamtąd nieodpłatnie zabrać i – po wymianie wkładu na nowy – ponownie wykorzystać. Umożliwia to wielokrotne używanie nieuszkodzonych i kompletnych osłon na znicze oraz przyczynia się do zmniejszenia ich ilości w pojemnikach na odpady ustawionych na cmentarzu. Montaż regałów miał na celu podjęcie wspólnych działań proekologicznych ukierunkowanych na ograniczanie ilości odpadów, w szczególności tworzyw sztucznych.

Regały zostały ustawione w pobliżu 4 bram: największy stoi po lewej strony przy bramie głównej cmentarza od ul. Gostkowskiej, kolejny przy budynku administracji przy ul. Gostkowskiej, a dwa pozostałe ustawiono przy wejściach od strony ul. Prymasa Tysiąclecia (przy pętli miejskiej).

Zadanie zostało zrealizowane przez miasto w odpowiedzi na interpelację złożoną przed radną miejską Edytę Rzeplińską-Filipowicz. Koszt zakupu i montażu czterech metalowych regałów wyniósł 5 473,50 zł.

Skip to content