Trzy ogrody działkowe, którym w tym roku dotację przyznało miasto, otrzymają także po 10 tys. zł z samorządu województwa mazowieckiego. Pozyskane środki stanowią kolejne wsparcie zaplanowanych inwestycji w rozwój.  Przyznane zarówno z budżetu miasta, jak i województwa mazowieckiego pieniądze ROD Śmiecin przeznaczy na budowę przyłączy wodociągowych, ROD Łydynia na elektryfikację alejki wschodniej, a ROD Kolejarz na monitoring.

Dotacje zostały przyznane w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2019”. Dotyczą ogrodów, które wcześniej skutecznie ubiegały się o środki z miasta, pozyskując wówczas po 30 tys. zł.
Rodzinne Ogrody Działkowe zlokalizowane na terenie Ciechanowa pierwszy raz miały możliwość wnioskowania o dofinansowanie z budżetu miasta, dzięki przyjętej w ubiegłym roku uchwale. Zgodnie z nią ROD mają szansę na otrzymanie środków na zadania związane z rozwojem, m.in. na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej, obejmującej budynki i budowle, na ogrodzenia, drogi i alejki ogrodowe, place zabaw, świetlice, sieci wodociągowe i energetyczne.

Skip to content