Kąpielisko Krubin oraz basen odkryty przy ul. Kraszewskiego w minione wakacje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na basenie padł historyczny rekord – 30 czerwca wypoczywało tu 1 450 osób. W całym sezonie zarejestrowano 14 617 wejść. Oszacowano, że ogólna liczba wejść na kąpielisko Krubin to 53 530. Był to bezpieczny sezon, nie odnotowano żadnego utonięcia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zebrał statystyki od 22 czerwca do 1 września. MOSiR zaznacza, że występowała większa niż w ubiegłym roku zmienność pogody. Podkreśla, że wypoczywających w pogodne dni przyciągała również infrastruktura zmodernizowanych obiektów i dodatkowe atrakcje. Było 2 440 wypożyczeń kajaków i rowerów wodnych na Krubinie.

Jeżeli chodzi o basen odkryty, było 1 381 wejść za okazaniem Karty Dużej Rodziny i 336 wejść z Ogólnopolską Kartą Seniora.
MOSiR podaje również statystyki dotyczące krytej pływalni, na którą w czasie wakacji odnotowano 17 522 wejścia, w tym 694 wejścia posiadaczy Karty Dużej Rodziny, 1 367 wejść posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora i 694 darmowe wejścia uczniów miejskich podstawówek, którzy mieli świadectwo z czerwonym paskiem.

Skip to content