05W niespełna miesiąc zakończono prace związane z budową bezpłatnego ogólnodostępnego parkingu przy ul. Powstańców Wielkopolskich (teren dawnej Kolumny Transportu Sanitarnego). Nowy parking ma 60 miejsc postojowych.

Miejsca parkingowe w najbliższych dniach zostaną udostępnione mieszkańcom. Na terenie bezpośrednio sąsiadującym z przeprowadzoną inwestycją występuje duże zapotrzebowanie na miejsca postojowe z uwagi na istniejącą na tym obszarze zabudowę wielorodzinną, bliską lokalizację szpitala, szkoły podstawowej oraz dużego obiektu handlowego.

W ramach prac budowlanych wykonano prace brukarskie, dwa zjazdy, odwodnienie do istniejącej instalacji deszczowej, a teren doświetlono przez 2 ledowe słupy świetlne z 2 lampami każdy. Prace zrealizowała firma Brukarstwo Paweł Goc. Rozebrane zostały także dwa budynki garażowe. W przypadku trzeciego odstąpiono od rozbiórki na wniosek osób wynajmujących 9 boksów garażowych, a budynek będzie poddany remontowi w celu poprawy jego estetyki. Koszty pokryją najemcy.

W 2017 roku miasto zakupiło teren po byłej Kolumnie Transportu Sanitarnego od województwa mazowieckiego celem budowy tam ogólnodostępnego parkingu. Koszt działki w wysokości 1 105 742,90 zł został rozłożony na trzy raty. Ostatnia z rat w wysokości 368 580,97 zł na wniosek prezydenta miasta została umorzona przez zarząd województwa mazowieckiego, a środki finansowe zostały przeznaczone na realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w odpowiedzi na wyniki cyklu corocznych spotkań osiedlowych mieszkańców z prezydentem miasta. Na spotkaniach podnoszono deficyt miejsc parkingowych na osiedlu.

Skip to content