Miasto przekazało ciechanowskiemu szpitalowi kwotę 200 tys. zł na zakup łóżek dla pacjentów. 22 łóżka i zestawy szafek przyłóżkowych trafiły do Oddziału Neurologicznego.

Zakupiono łóżka pneumatyczne, pozwalające na ustawienie ich w trzech pozycjach, z wbudowanymi barierkami zabezpieczającymi i systemem blokowania. Większość pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Neurologicznym to chorzy z deficytami w zakresie poruszania się. Bardzo częstym objawem chorób neurologicznych są porażenia i niedowłady. Część chorych ma niedowład jednej strony ciała. Często leczeni są również pacjenci z niedowładem czerech kończyn. Łóżko jest w szpitalu podstawowym meblem. Pacjent spędza w nim bardzo dużo czasu, a nierzadko w ogóle go nie opuszcza. Komfort i wygoda sprzyjają powrotowi do zdrowia.

– Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi i Samorządowi Miasta Ciechanów za pomoc w zakupie nowych łóżek dla Oddziału Neurologicznego. To kolejne duże wsparcie jakiego od Państwa doświadczamy. Cieszę się, że wspólnie troszczymy się o zdrowie mieszkańców naszego regionu. Dzięki zakupionym łóżkom, bardzo poprawił się komfort pobytu chorym w Oddziale Neurologicznym, w którym hospitalizujemy min. pacjentów leżących lub ze znacznie ograniczoną sprawnością. Dla chorego leżącego „łóżko jest domem”, od dziś znacznie bardziej wygodnym i bezpieczniejszym – powiedział Andrzej Kamasa, Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

– Choć szpital nie jest jednostką podległą miastu, to każdego roku staramy się pomagać i przekazywać środki finansowe na zakup nowego sprzętu. Zwłaszcza w dzisiejszych realiach funkcjonowania służby zdrowia w Polsce takie zewnętrzne wsparcie jest niezwykle ważne. Jest to wsparcie m.in. dla mieszkańców Ciechanowa będących pacjentami szpitala i wynika ze wspólnej troski o jakość życia w mieście. Nie możemy pozostać obojętni wobec potrzeb tak ważnej jednostki, jaką jest szpital, nawet, jeśli sami stajemy przed trudnymi wyborami budżetowymi, które są wynikiem polityki rządu. Nie jest to dobra sytuacja, kiedy w budżecie państwa na opiekę medyczną brakuje środków na tak podstawowe zaplecze, jak łóżko dla pacjenta i szpital musi szukać wsparcia w mieście. Musimy dążyć do innych standardów. Do takich, gdzie pacjent-mieszkaniec będzie miał zapewnioną nie tylko bazową opiekę medyczną, gdzie lekarze będą mogli wypełniać swoje obowiązki mając do dyspozycji adekwatne do ich szerokich umiejętności zaplecze, a pacjenci wracać do zdrowia w godnych warunkach – powiedział prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Uroczyste przekazanie łóżek połączone z Mikołajem dla najmłodszych pacjentów oddziału odbyło się 6 grudnia.

Skip to content