6 stycznia 2020 roku miasto, wspólnie z ciechanowskimi parafiami, już po raz czwarty organizuje Miejski Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się o godzinie 15:00 na placu Jana Pawła II. Sprzed ratusza uczestnicy przejdą wraz z trzema przemieszczającymi się konno mędrcami do kościoła farnego, gdzie o godzinie 16:00 odbędzie się Msza Św.

Przed wymarszem, na scenie na placu Jana Pawła II zaprezentowana zostanie scenka rodzajowa. Na początek kolędy zagra orkiestra dęta OSP Ciechanów. Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a organizatorzy zachęcają również do samodzielnego przygotowywania koron oraz przebierania się za mędrców ze Wschodu.

Tradycyjnie już Orszak przejdzie ul. Warszawską, następnie ul. ks. Piotra Ściegiennego, docierając do kościoła farnego, gdzie uczestnicy Orszaku będą mogli złożyć pokłon Świętej Rodzinie. Około godz. 16.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta.

Organizację Orszaku Trzech Króli wspierają także ciechanowscy harcerze. W przygotowanie scenki angażuje się stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Straż Miejska oraz policja, które będą dbać o bezpieczeństwo przemarszu, proszą kierowców o wyrozumiałość i ostrożność. Na trasie orszaku ruch będzie chwilowo wstrzymywany. Od wieczora 5 stycznia (około godz. 20.00) do zakończenia wydarzeń parking naprzeciwko ratusza na placu Jana Pawła II będzie wyłączony z użytkowania.

Skip to content