Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 mogą już korzystać ze zmodernizowanej pracowni informatycznej. Dzieci mają do dyspozycji nowy sprzęt z oprogramowaniem oraz umeblowanie sali.

W ramach projektu sala informatyczna w SP 5 została wyposażona w 15 nowych komputerów centralnych wraz z w pakietami biurowymi MS Office. W sali zainstalowano także dwa switche. Uczniowie mogą korzystać z nowych biurek komputerowych i krzeseł obrotowych. Zakup, montaż i konfigurację sprzętu wykonała firma MKM Market Małgorzata Modzelewska za łączną kwotę 48 269 zł. Miasto wcześniej pozyskało 70 proc. kwoty na pokrycie kosztów projektu z Urzędu Marszałkowskiego w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”.

Całość dofinansowania do projektu modernizacji pracowni komputerowych w miejskich szkołach to kwota 94290,99 zł. W nowy sprzęt wyposażone zostały już pracownie w Szkole Podstawowej nr 6 i Szkole Podstawowej nr 7 z oddziałami integracyjnymi.

Modernizację przeszła także pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego” uczniowie otrzymali 12 dotykowych laptopów oraz mobilną szafę do ich przechowywania. Sprzęt został w 100% sfinansowany ze środków zewnętrznych.

Skip to content