Miasto zleciło czyszczenie nawierzchni w centrum miasta, na terenie placu Jana Pawła II. Prace obejmują obszar prawie 8 tys. m2, czyli całą centralną przestrzeń wraz z parkingiem naprzeciwko ratusza, ciągiem pieszym i przyległymi miejscami postojowymi. Do robót wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt.

Na czas prowadzenia prac, czyli najprawdopodobniej do czwartku lub piątku, wyłączono z użytkowania część miejsc parkingowych. Czyszczenie odbywa się za pomocą pojazdu wielofunkcyjnego, wyposażonego w głowicę szorującą. Po zamiataniu przystąpiono do mycia. Wykorzystywane są: woda, biodegradowalny środek chemiczny i docisk szczotki. Pojazd ma zamontowaną z tyły listwę zasysającą.

Celem specjalistycznego czyszczenia jest usunięcie zabrudzeń, które weszły w strukturę nawierzchni. To m.in. plamy olejowe, spadź z drzew, zabrudzenia gastronomiczne, ptasie odchody.

Usługę na zlecenie miasta wykonuje firma ECO-CLEAN.

Zakup nowoczesnego pojazdu, umożliwiającego tak dokładne doczyszczanie nawierzchni planuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie. Stary wyeksploatowany sprzęt, którym obecnie dysponuje miejska spółka, nie jest wystarczająco efektywny, stąd potrzeba inwestycji w nowy. PUK ma zamiar nabyć go w ostatnim kwartale tego roku, by posłużył m.in. do przewidzianego wówczas doczyszczania ul. Warszawskiej.

Skip to content