Ciechanów zajął 2. miejsce na 267 miast powiatowych w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Wyróżnienie podczas uroczystej Gali Inwestorów Samorządowych, zorganizowanej w ramach XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, odebrał prezydent Krzysztof Kosiński.

Ranking został opracowany przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawę opracowania rankingu stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy dotacji unijnych w głównej mierze przeznaczonych na inwestycje transportowe. Zestawienie dotyczy lat 2014-2018.

Uhonorowani statuetkami i dyplomami zostali samorządowi liderzy – wyróżniana jest pierwsza piątka dorocznego rankingu.

Inwestycje i działania podejmowane dzięki pozyskaniu środków unijnych to wizytówka Ciechanowa. Wyróżniamy się wśród innych i kolejny raz zostaliśmy docenieni. Wyniki obiektywnego zestawienia potwierdzają naszą skuteczność i prężny rozwój miasta. Przypomnę, że dzięki środkom unijnym mieszkańcy mogą cieszyć się m.in. zagospodarowanym na nowo otoczeniem dworca kolejowego, korzystać z obwodnicy wschodniej Ciechanowa, czyli alei Unii Europejskiej, ze zmodernizowanych ulic Sienkiewicza, Mazowieckiej i Niechodzkiej, jeździć pierwszym elektrycznym autobusem. Poza inwestycjami w drogi czy ścieżki rowerowe, mamy szereg innych inwestycji za pozyskane przez miasto unijne fundusze, jak chociażby zrewitalizowane wieża ciśnień i kamienica Pianki czy będąca na ukończeniu rewitalizacja Krzywej Hali – powiedział prezydent Kosiński.

Wyniki rankingów, poparte analizami i wzbogacone o komentarze ekspertów opublikowane zostały w 20. numerze „Wspólnoty”. Przed Ciechanowem w zestawieniu uplasował się tylko Biłgoraj. Za Ciechanowem w pierwszej dziesiątce znalazły się: Legionowo, Nowa Sól, Nakło Nad Notecią, Nowy Dwór Mazowiecki, Kołobrzeg, Stalowa Wola, Starogard Gdański i Wyszków.

Skip to content