rusza_remont_plywalni

Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ciechanowska kryta pływalnia doczeka się modernizacji. Pierwsze prace niekolidujące z funkcjonowaniem basenu, już się rozpoczęły. 9 listopada ruszają te najpoważniejsze, związane z wymianą ślusarki okiennej, w związku z czym obiekt będzie tymczasowo wyłączony z użytkowania.

Pierwszy etap modernizacji to prócz wymiany ślusarki okiennej, wymiana opraw oświetleniowych w hali głównej basenu, wymiana grzejników oraz siedzisk dla zawodników. Wszystko powinno być zrobione najpóźniej do 9 grudnia. Specyfika niektórych robót nie pozwala na funkcjonowanie basenu w czasie ich prowadzenia.
– Od kilku tygodni trwają prace związane z elektryką i hydrauliką. Prowadzone są głównie wieczorami, gdy obiekt jest już nieczynny. Wymiany ślusarki okiennej nie da się już tak przeprowadzić, to poważne przedsięwzięcie i nie jest możliwe w tym czasie korzystanie z basenu. Organizujemy wszystko, tak by pływalnia jak najkrócej była zamknięta – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jerzy Omieciński.
Na przełomie stycznia i lutego przeprowadzony będzie drugi etap modernizacji. Wymienione zostaną okładziny na plażach basenowych oraz unowocześniony zostanie elektroniczny system pomiaru czasu.
Kryta pływalnia w Ciechanowie od początku swojego istnienia, czyli od 19 lat nie przechodziła żadnej poważnej modernizacji. Na przeprowadzenie zaczynającego się właśnie pierwszego gruntownego remontu miasto otrzymało pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie z budżetu państwa, czyli około pół miliona złotych. Wniosek o pozyskanie tych środków złożył na początku roku prezydent Krzysztof Kosiński.
– Cieszę się, że już wkrótce amatorzy i zawodowi pływacy będą mogli trenować w dużo lepszych warunkach. Pływanie jest sportem, w którym Ciechanów ma dużo sukcesów, który się rozwija. Nasza pływalnia to ważne miejsce treningów i zawodów – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.
Kolejny wniosek dotyczący pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje związane ze sportem będzie dotyczył bieżni lekkoatletycznej na stadionie MOSiR.

Skip to content