kdr

Wszystkie ulgi związane z ciechanowską kartą zaczęły obowiązywać w ramach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Dzięki temu członkowie rodzin, w których jest troje lub więcej dzieci mogą korzystać z profitów, które dotychczas wynikały z posiadania dwóch kart, na podstawie tylko jednej karty. Partnerzy ciechanowskiego programu przystąpili do ogólnopolskiego, w związku z czym również z oferowanych przez nich zniżek mogą korzystać już nie tylko mieszkańcy Ciechanowa.

– Rodziny z Ciechanowa w większości składały wnioski o dwie karty. Od lipca, by mieć to samo, wystarczy jeden wniosek i jedna karta. To lepsze rozwiązanie z praktycznego punktu widzenia i więcej korzyści dla większej liczby dużych rodzin – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.
Już nie tylko objęci programem mieszkańcy Ciechanowa ale wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli korzystać z 50% ulg za wstęp na krytą pływalnię, na basen odkryty, na lodowisko, za wypożyczenie łyżew, przejazdy autobusami ZKM, zajęcia organizowane przez COEK STUDIO, pobyt dziecka w żłobku czy świadczenia publicznych przedszkoli. Partnerami Ciechanowskiej Karty Dużej Rodziny, którzy przystąpili do krajowego projektu są: Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Restauracja Da Grasso, Księgarnia Wiedza, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Gabinet Psychologiczny Andrzeja Niemeczka, Gabinet Dentystyczny Elżbiety Niemeczek, Kancelaria Doradztwa Prawnego i Windykacji Tadeusza Jasińskiego.
Ciechanowska karta wydawana była na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Karta Dużej Rodziny wydawana jest raz, przysługuje niezależnie od wysokości dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci w wieku: do osiemnastu lat, do ukończenia 25 roku życia, gdy dziecko uczy się w szkole lub w szkole wyższej oraz bez ograniczeń wiekowych, gdy dziecko posiada orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie. Rodzice, rodzice zastępczy oraz osoby prowadzące rodzinny dom dziecka mogą korzystać z niej dożywotnio.
Ze zniżek można korzystać w prawie 7,5 tysiącach miejsc w całej Polsce. Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki między innymi przy zakupie jedzenia, odzieży, obuwia, książek, kosmetyków, zabawek, paliwa, może obniżyć koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne, bankowe. Dzięki niej taniej można podróżować, tańsze są bilety na wydarzenia kulturalne. Wykaz miejsc i wszelkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina
Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Mieszkańcy Ciechanowa mogą składać wnioski i uzyskać niezbędne informacje w Wydziale Kontaktów Społecznych w Urzędzie Miasta Ciechanów (plac Jana Pawła II 6, pok. nr 4, tel. 23 674 92 82).

Skip to content